Siirry pääsisältöön Siirry hakuun Siirry päänavigointiin
  • Henkilökohtainen neuvonta
  • Suoraan valmistajalta
  • Ilmainen palautus
Neuvonta: +49 (0) 8751 / 8625 889
Puhelinneuvonta
S7S
Turvaluokka S7S
icon_esd
Antistaattinen ESD-tekniikan ansiosta
Impermeabile a lungo termine
metallfrei
Metalliton
composite-toe-cap
Iskunkestävä suojakotelon ansiosta
made_in_europe
Valmistettu Euroopassa

Parasta turvallisuutta tekijöille

Liukastumista estävän pohjan ansiosta Black Eagle Safety mid -kengät ovat erittäin liukastumattomat ja tarjoavat S3-tason suojan nilkkojen yläpuolelle asti.
Esd vorschau im Schuh icon_esd

Antistaattinen ESD-ominaisuuden ansiosta

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver -tuotteen avulla voit tuntea olosi turvalliseksi myös työskennellessäsi elektronisten komponenttien parissa, sillä Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on sähköstaattisesti johtava. Tästä huolehtii ESD-standardi DIN-EN 61340-5.
composite_schutzkappe-neu

Iskunkestävä komposiittisen kärjyssuojuksen ansiosta

Jalkojesi turvallisuus on tärkeää. Siksi Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on varustettu komposiittisella kärjyssuojuksella. Anatomisesti muotoiltu, kevyt muovinen suojakärki täyttää tiukimmatkin turvallisuusvaatimukset, sillä se palautuu iskun jälkeen välittömästi alkuperäiseen muotoonsa ja vapauttaa siten varpaat nopeasti.
610019_anti-slip anti-slip-neu

Liukastumisenesto Anti Slipillä

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver tarjoaa sinulle turvallisen pidon kaikissa tilanteissa. Jotta et liukastuisi, tarjoaa Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silvern pohja erityisen kumiseoksensa ja innovatiivisen profiilirakenteensa ansiosta erittäin korkean liukastumisen eston ja pidon erilaisilla pinnoilla.

610019_s3 S7S

Suojausluokka S7S

Sinun terveytesi on tärkeä. Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver tarjoaa täydellisen suojan jalallesi, sillä se on läpäisemätön, vedenpitävä, liukastumaton ja iskunkestävä. Siitä huolehtii turvallisuusluokan S7S korkeat vaatimukset.

Täydellistä mukavuutta raskaisiin työpäiviin

GORE-TEX®-tekniikan ansiosta Black Eagle Safety 40.1 mid -kengät ovat nilkkoihin asti vedenpitävät ja hengittävät.
610019_gtx

Vedenpitävä GORE-TEX®-tekniikan ansiosta

Jalkasi pysyvät kuivina ja pysyt terveenä, sillä Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on kestävästi vedenpitävä ja erittäin hengittävä. Tästä huolehtii kolmikerroksinen GORE-TEX®-kalvo, joka peittää Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silvern koko sisävuoren.
610019_metal-free metal-free

Metalliton kaikissa turvatarkastuksissa

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on täysin metalliton, joten se sopii erinomaisesti turva-alueilla työskentelyyn. Turvatarkastuspisteiden lähellä kuultava ärsyttävä piippausääni on nyt mennyttä.
610019_textil textil

Hengittävä tekstiilipäällinen

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver:n tekstiilipäällinen antaa jalkasi hengittää, sillä se päästää vesihöyryn läpi ja johtaa kosteuden ulos. Tästä huolehtii huolellisesti valmistettu mikrokuitukangas.
Passform passform

Asiakas kiitos erikoisrauhoille

Oikea kenkä jalkaasi varten. Kiitos erityisesti kehittyneiden kaistaleiden, Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on täydellinen ja varmistaa korkeimman tason käyttämisen mukavuus, koko päivän.

Faktat tiskiin

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver
Tuotenumero 610019
  • Sähköä johtava
  • Sertifioitu ortopedisiin pohjallisiin
  • GORE-TEX®
  • Metalliton
  • Suojakorkki
  • Kengän pohja voidaan uusia
  • S7S
  • Sertifiointi standardin mukaisesti:
    EN ISO 20345:2022+A1:2024 S7S HI CI SC SR HRO FO
  • Väri:
    musta, harmaa
  • Korkeus cm:
    13,0 cm
  • Korkeus:
    puolikorkea
  • Päällismateriaali:
    Mikrokuitu/tekstiili
  • Viiltosuojaluokka:
    ei viiltosuojaluokka
  • Suojausluokka:
    S3, S7S
  • Nauhoitus:
    Perinteinen nauhoitus
  • Vedenkestävä:
    vedenpitävä GORE-TEX®-tekniikan ansiosta
  • Paino per kenkä:
    685 g
  • Turvakärjen tyypp:
    Komposiitti

Kysymyksesi, meidän rehelliset vastauksemme

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on erilaisia insoleja, jotka voivat luoda tai poistaa määriä kengässä. Tätä varten olemme kehittäneet hieman paksumpi sisäpiiri kapealle jalkalle, hieman ohuempi sisäpiiri leveälle jalkalle.

Vario Wide Fit -järjestelmä tarjoaa mahdollisuuden säädellä kengän tilavuutta.

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver testattiin standardin DGUV 112–191 (BGR 191) mukaisesti, ja se on näin ollen hyväksytty ortopedisiin talletuksiin.

Tämä mahdollistaa Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver optimaalisesti mukautettavan jalan ja tuki sen anatomisista rakenteista.

Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on klassikko kaikille, jotka eivät halua tinkiä laadusta. Siinä yhdistyvät vaivattomasti korkeimmat turvallisuusvaatimukset, erinomainen mukavuus ja nykyaikainen muotoilu. Sopii kaikille, jotka työskentelevät sisällä ja ulkona kevyissä olosuhteissa.

Erityisen suosittuja tuotantotyöntekijöiden, arkkitehtien ja rakennuspäälliköiden keskuudessa.

Black Eagle Safety 40.1 mid -kengässä on GORE-TEX®-kalvo, joka tekee kengästä vedenpitävän ja hengittävän samanaikaisesti. Näin ollen kenkää voidaan käyttää erinomaisesti sekä sisä- että ulkokäytössä.

Der Black Eagle Safety 40.1 mid pitää jalan kuivana myös sateella ja näin ollen varmistaa optimaaliset työolosuhteet.

Black Eagle Safety 40.1 mid -kengässä on GORE-TEX®-kalvo, joka tekee kengästä vedenpitävän ja hengittävän samanaikaisesti. Näin ollen kenkää voidaan käyttää erinomaisesti sekä sisä- että ulkokäytössä.

Der Black Eagle Safety 40.1 mid pitää jalan kuivana myös sateella ja näin ollen varmistaa optimaaliset työolosuhteet.

HAIX-kengät ovat 100 prosenttia Euroopassa. Tämä ei ole vain huulipalvelu, vaan käytäntö, jota harjoitetaan. Jos HAIX-kengän ”Made in Europe” on olemassa, vakuutetaan, että se tuotettiin yksinomaan Mainburgissa ja Mala Suboticassa, Kroatiassa. Kaksi kasvia ovat yksi maailman moderneista kengäntuotantojärjestelmistä.

Kaikki HAIX-kengät valmistetaan Euroopassa.

Kaikki oikeat varaosat kengillemme ovat löytyneet Spare-osat sivu.

Tuotamme Yhdistyneen kuningaskunnan kengän kokojärjestelmässä. Etäisyys puolikymmentä-Britannian kokoamme on vain muutama millimetri. Todennäköisyys on näin ollen korkeampi löytää täsmälleen sopivan kengän pituuden.

Puolet Yhdistyneen kuningaskunnan kokoa eroavat vain muutaman millimetrin pituiset.

Voit pestä likaiset kengät helposti vedellä ja harjalla. Älä kuivaa märkiä kenkiä (myöskään sisäpuolelta märkiä) avotulella, kuumalla uunilla tai lämpöpatterin ääressä. Se muuttaa kengän muotoa. Poista vain pohjallinen ja täytä kengät sanomalehtipaperilla tai käytä kenkäpuuta. Anna kengän kuivua ilmastoidussa tilassa hitaasti. Suosittelemme pesemään pohjallisen säännöllisesti 30 °C:ssa. Yleensä pohjallinen on parasta poistaa kengistä jokaisen käyttökerran jälkeen, jotta se kuivuu kunnolla.

Lisää hoito-ohjeita tallennettavaksi tai tulostettavaksi löydät täältä:

Lataa hoito-ohjeet

Puhdista helposti harjalla ja vedellä ja anna kuivua ilmassa.

Kokemus osoittaa, että Black Eagle Safety 40.1 mid/black-silver on normaali. Siksi suosittelemme yhteisen kokoon valitsemista.

Kokemus on osoittanut, että kenkä on normaali.

Materiaali Ominaisuudet
Nano-hiili Erittäin kevyt, erittäin kestävä ja metalliton, tarjoaa korkean suojan ja samalla kevyen painon. Ihanteellinen pitkäaikaiseen käyttöön.
Komposiitti Muovikomposiitti, metalliton, kevyt ja korroosionkestävä. Sopii hyvin työympäristöihin, joissa käytetään metallinilmaisimia.
Teräs Perinteinen suojaus, erityisen kestävä läpäisy- ja puristusvoimia vastaan. Hieman painavampi, mutta erittäin pitkäikäinen.

Nano-Carbon-suojakengät ovat metallittomia, erittäin kevyitä ja erityisen mukavia, komposiittikengät tarjoavat myös metallittoman suojan ja hyvän vakauden, kun taas teräskengät vakuuttavat klassisella kestävyydellään ja korkealla iskunkestävyydellään.

DIN EN ISO 20345 on turvakengille tarkoitettu eurooppalainen standardi, jota on päivitetty. Aiemmin turvallisuusluokkana S3 tunnettu luokitus on nyt jaoteltu edelleen turvallisuusluokkiin S3S, S3L, S7, S7S ja S7L. Seuraava yhteenveto esittelee kunkin turvallisuusluokan sisällön:

YHTEENVETOON

Näin muut ostajat sanovat

0 Asiakasarvostelut

/

Keskimääräinen arvosana 5 5 tähdestä

(Keskiarvo: 5/5 tähteä)

Saatavilla myös muina vaihtoehtoina sinulle

Ohita tuotegalleria
HAIX Black Eagle Safety 41.1 low/black-silver

Black Eagle Safety 41.1 low/black-silver

Turvakenkä matala S3S pikasulkimella, musta, tekstiili
209,00 €
HAIX Black Eagle Safety 40.1 low/blue-citrus

Black Eagle Safety 40.1 low/blue-citrus

Turvakenkä matala S3, sininen-keltainen, tekstiili
229,00 €
HAIX Black Eagle Safety 40.1 low/black-red

Black Eagle Safety 40.1 low/black-red

Turvakenkä matala S3, musta, tekstiili
183,90 € 229,00 € (19.69prosenttia tallennettu)
HAIX Black Eagle Safety 40.1 low/black-black

Black Eagle Safety 40.1 low/black-black

Turvakenkä matala S3, musta, tekstiili
229,00 €
HAIX Black Eagle Safety 40.1 low/black-blue

Black Eagle Safety 40.1 low/black-blue

Turvakenkä matala S3, musta, tekstiili
229,00 €

Tämän tuotteen ostaneet asiakkaat ostivat myös

Ohita tuotegalleria
HAIX-suojasuihke

HAIX-suojasuihke

Kengänhoito
13,40 €
HAIX Certified Orthopedic System

Certified Orthopedic System

Vaahtomuovimatto ortopedisille pohjallisille
25,90 €
HAIX Monikäyttöinen sukka

Monikäyttöinen sukka

Sukka
18,90 €
HAIX Insole PerfectFit Safety

Insole PerfectFit Safety

pohjallinen
9,90 €